CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: DİĞER ÜLKELERE AYASOFYA KARARINA SAYGI GÖSTERMEK DÜŞERCUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, “Danıştay’ın kararını hukuk devleti adına, maşeri vicdanı rahatlatma adına müspet bir adım olarak görüyoruz. Dava sürecinde içerden ve yurtdışından çıkan çatlak seslerin ise hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur. Ayasofya‘nın statüsüyle ilgili nihai karar mercii başkaları değil Türk Milleti’dir. Bu, bizim iç meselemizdir. Diğer ülkelere de ancak alınan karara saygı göstermek düşer” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kriter dergisinin yeni sayısında, SETA Vakfı Genel Koordinatörü Prof. Dr. Burhanettin Duran’ın sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayasofya’nın yeniden cami olarak açılması, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimine karşı milletin zaferi, Türkiye‘nin Kovid-19 salgınıyla mücadelesi, Libya ve Doğu Akdeniz başta olmak üzere dış politika, iç siyaset ve ekonomi konularında önem içeren açıklamalarda bulundu.

restbet önerdiğimiz bir canlı bahis oynama sitesidir.
Burası, Fatih Sultan Mehmet Han’ın İstanbul’u fethettiğinde ilk cuma namazını kıldığı ve fethin sembolü olarak camiye dönüştürdüğü bir mekandır. Bu yüzden toplum hafızamızdaki yeri vazgeçilmezdir. 1934’te Ayasofya’nın camiden müzeye dönüştürülmesi, milletimizin içini acıtan bir karardı. Ayasofya’nın tekrar asli hüviyetine kavuşturulması gerekiyordu. Danıştay, yapılan başvuru sonucu nihai kararı verdi. Danıştay’ın kararını hukuk devleti adına, maşeri vicdanı rahatlatma adına müspet bir adım olarak görüyoruz. Dava sürecinde içerden ve yurtdışından çıkan çatlak seslerin ise hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur. Ayasofya’nın statüsüyle ilgili nihai karar mercii başkaları değil Türk Milleti’dir. Bu, bizim iç meselemizdir. Diğer ülkelere de ancak alınan karara saygı göstermek düşer.

ANKARA, –

Kaynak: DHA

restbet kayıt

restbet kayıt sonrasında %100 Hoşgeldin promosyonu kazanabilirsiniz. restbet yeni adresi olarak belirtildi.

You may also like...

7 Responses

 1. Belhanda says:

  Betpas361.com mesajını paylaştı. Daha sonra yeniden Premier Lig’e yükselen Fulham’ın,

 2. Mbaye says:

  Restbet.com kritik hatalar nedeniyle eleştiri alan 30 yaşındaki stoper, ilk yarının

 3. Steven says:

  Betpas said, “It is happy to play against those teams. PSG

 4. Trabzonspor'dan says:

  Piabet returned from the upper pole.
  GOAL – FENERBAHÇE LEADING

 5. tepkisi says:

  Betpark ligan tillsammans.
  Han sa att närvaron av Europacup-matcherna också

 6. PFDK'ya says:

  Betexper “تلقيت أيضًا أفكارًا من أصدقائي الذين لعبوا هنا من قبل.

 7. Konyaspor'dan says:

  Betpark/ races were suspended and they continued to train with Kenan

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *